Adaptace dětí:

Během našich zkušeností navrhujeme režim pravidelné docházky každý den, ze začátku 1-2 hodiny, postupně navyšovat, během 14 dnů se dostat na celé dopoledne. Doporučujeme neprodlužovat ranní loučení, ale dbát na důkladné informování dítěte, aby si bylo jisté, že se pro něj vrátíte. Ani se nám neosvědčilo zůstávat s dítětem ve třídě. 

To, že jsme malá dětská skupina, s menším počtem dětí a individuálním a naprosto rozdílným přístupem od státních školek neznamená, že u nás dítě nebude smutné. Pro dítě bývá prvotní odloučení od rodičů těžké, obzvlášť, pokud je dítě mladší 3 let. Během jeho pobytu u nás děláme všechno proto, aby se dítě cítilo co nejlépe a adaptaci zvládlo dobře. Pokud je situace neúnosná, tak vás budeme kontaktovat. Pokud si přejete jiný postup, než je naše doporučení, dohodneme se individuálně. Nedokážeme vám dopředu říct, zda to vaše dítě bude zvládat či ne.

Po adaptačním programu je nejmenší možný počet dní docházky 3 celé dny, nebo 5 dopolední. Při menším docházení je dítě zbytečně více stresované a jeho pobyt u nás pro něj není takovým přínosem, jakým by mohl být. Pokud i tak požadujete menší docházku, je nutné měsíčně uhrazovat jednu z výše uvedených docházek a domluvit se tedy na nižší frekvenci docházení.

Pro lepší adaptaci dítěte prosíme o vyplnění dotazníku (zde), abychom znali základní charakteristické vlastnosti Vašeho dítěte a lépe mu pak mohli pomoci se začlenit do kolektivu a společné práce.

Pravidla přijetí dětí:

Nejsme přechodová, ani zkušební školka. Máme pečlivě vypracovaný vzdělávací plán, který počítá s pravidelnou docházkou dítěte, jedině tak je možné naše cíle splnit. Pokud si chcete nějakou školku jen "vyzkoušet", můžeme u nás nabídnout miniškoličku, která ovšem není Montessori vybavená a slouží především pro menší děti.

V klidu si pročtěte všechny důležité informace a rozmyslete, zda opravdu máte zájem o to, aby vaše dítě docházelo do školky a jste na tu situaci připraveni :)

Podmínky přijetí:

 • minimální věk dítěte 2,5 roku
 • osvojení základních hygienických návyků
 • samostatnost přiměřená věku

(děti mladší 2,5 roku můžou navštěvovat miniškoličku v prvním patře, takové děti potom mají přednostní právo na přijetí do školky, v případě zájmu)

V případě, že počet přihlášených dětí překročí kapacitu školičky, budou přednostně přijímány děti na základě těchto kritérií:

 • sourozenci dětí, které již školku navštěvují
 • děti, přihlášené na program "celý den"
 • aktivní zájem rodičů o Montessori pedagogiku
 • děti, které dovršily 3 let věku

Potřebné dokumenty:

Dětská skupina je podpořena pomocí státního financování, před nástupem je nutné přinést potřebné dokumenty, ke stažení zde. Dětská skupina může přijmout pouze dětí rodičů, jež jsou účastni na trhu práce (HPP, OSVČ, studium nebo úřad práce)

Možnost prohlídky a přihlášení

V případě, že si chcete prostory nejprve prohlédnou, je to možné pouze po předchozí domluvě. Napište prosím 3-4 termíny, které se vám hodí (nejlépe dopoledne) na telefonní číslo 604 287 375. Počkejte prosím na potvrzení termínu.

V případě, že se chcete rovnou přihlásit, je potřeba vyplnit přihlášku zde, po té vám zašleme na mail potřebné informace a dokumenty k nástupu.

Co děti potřebují sebou- PODEPSANÉ!!:

 • pohodlné oblečení do třídy

 • bačkůrky s pevnou patou

 • náhradní oblečení (pro případ nehody, při práci s vodou) - spodní prádlo, ponožky, trička, tepláčky

 • oblečení na ven (na hřiště) - tepláky, softshelky

 • kartáček na zuby a pastu

 • pyžamko

 • láhev na pití !!

 • krém na opalování 

Praktické informace:

dětská skupina má dvě třídy s celkovou kapacitou 24 dětí - starší děti (3-6 let) Montessori třída, mladší děti (1-3 roky) miniškolka

školní rok: září - červen, letní provoz červenec - srpen

provozní doba: 7:30 - 17:00