Bazén Juliš

Adresa: Václavské náměstí 22, Praha 1

Dostupnost MHD: metro "A" i "B", stanice Můstek (výstup Václavské náměstí - Vodičkova) a metro "C", stanice Muzeum; tram 3, 9, 14, 24 - stanice Václavské náměstí

Dostupnost autem: Parkovat můžete s trochou štěstí přímo na Václavském náměstí na parkovacích zónách (40Kč/hod), anebo v garážích v Opletalově ulici číslo 9 s parkovací taxou 40Kč/hod. Vjezd do podzemních garáží najdete po levé straně - cca po 200m od vjezdu do ulice Opletalova z Václavského náměstí  - uvidíte modrý nápis "Garáže Servis". Lze si zde dopředu telefonicky rezervovat parkovací místo na tel. číslech 224 210 879 nebo 224 211 511.

Bazén ve 3. podzemním podlaží hotelu o rozměrech 9m x 5m a s hloubkou 130cm je vyhřívaný na 30 - 31°C a má novou technologii úpravy vody UV lampami. Součástí bazénu je vířivá lavice a v šatnách jsou umístěny sauničky, sloužící k prohřátí dětí s rodiči po skončení lekce. K aklimatizaci dětí je připravena herna s občerstvením v 9.patře. Plavání je zde vhodné pro všechny věkové kategorie v maximálním počtu 6 - 7 dětí.

Kurz = 10 lekcí, plaveme 1x týdně

pondělí: 17:30 - 19:00 plavání dětí bez rodičů
úterý: 10:00 - 12:00 plavání dětí s rodiči (děti od 5 měsíců výše)
středa: 16.00 - 18.30 plavání dětí s rodiči (děti od 5 měsíců výše), osamostatňování dětí, plavání dětí bez rodičů
čtvrtek: 17:00 - 19:00 plavání dětí s rodiči (děti od 4 let výše), osamostatňování dětí, plavání dětí bez rodičů
sobota: 10:00 - 12:00 plavání dětí s rodiči (děti od 5 měsíců výše), osamostatňování dětí, plavání dětí bez rodičů

Základní cena kurzu: 3 800,-/10 lekcí, věrnostní slevy již od druhého s námi absolvovaného kurzu, 50% sleva pro sourozence (není-li nabízena akční sleva).

Cena jednotlivé lekce: 390,-

SOBOTNÍ KURZ V AKCI ZA 2900,-

Jak se dostanete na bazén?

Po vstupu z ulice do uzavřené pasáže hotelu budete mít před sebou po levé ruce výtah (tento výtah je na čipy a na bazén ani do herny se s ním nedostanete) a po vaší pravé ruce jsou prosklené dveře, které se nezamykají (otevřete je tahem) - těmi projdete chodbou k zadnímu výtahu, kterým sjedete do "- 3"patra.

Tento výtah je do -3. patra zablokovaný pro nečleny plaveckých klubů, což znemožní cizím lidem vstup do bazénového patra - pro odblokování je zapotřebí vyťukat čtyřmístný kód (který se bude z bezpečnostního důvodu pravidelně měnit) a zmáčknout -3. patro (z bazénu do "0" nebo "8" se dostanete bez kódu)

Bezpečnostní kód = PIN: 1597 (diagonála z levého horního do pravého dolního rohu a 7)

PIN k ovládání výtahu najdete nyní i po jeho pravidelné změně vždy na vstupní stránce náhradového systému.

Ostatní části hotelu: východ = "0", recepce hotelu = "4", herna s občerstvením = "9" (zadní výtah jezdí však jen do "8." patra, do herny je třeba vyjít několik schodů, kočárky parkujete před výtahem).

Po výstupu z výtahu v patře s bazénem budete mít vlevo prosklenou stěnu na bazén, k šatnám jdete chodbou stále rovně, vchody do šaten najdete po levé straně chodby. Kočárky zanechávejte ve výklencích na chodbě před předním a před zadním výtahem - jsou pod kontrolou kamerového systému (pokud můžete, kočárek částečně složte, aby se všechny kočárky dobře vešly). Pozor! Kočárky se nesmí stavět do úzké části chodby podél prosklené stěny, která slouží jako cesta k únikovému východu a pro odvážení drátěných klecí s hotelovým prádlem.

Pokud je první - pánská šatna prázdná, mohou ji bez problémů využívat i maminky - stačí pootevřít dveře a zeptat se, zda je volno (tatínkové navštěvují lekce nepravidelně). Bazénové šatny jsou malé, využijte proto tu z šaten, kde bude místo. Děti máte dále možnost převlékat na bazénu, k dispozici jsou 3 ohrádky (jedna u dámské šatny ve sprchách a dvě přímo na bazénu) a podložky na přebalování na stůl nebo na zem.

Při rodinném plavání toto neplatí, první šatna od výtahu je pánská a druhá je dámská.

K relaxaci a odpočinku po plavání je maminkám s dětmi k dispozici místnost v nejvyšším patře hotelu (9. patro) s krásným výhledem na Prahu, kde je také hernička pro děti. Zde máte možnost si sami ohřát přinesený oběd nebo svačinku pro děti, nebo si zakoupit občerstvení - v nabídce jsou koláče, dortíky, různé dezerty, pizza, toasty, quiche [kiše] se zeleninovými náplněmi, lasagne, teplé nebo studené nápoje (káva, domácí limonáda, milkshake).

V rohu Františkánské zahrady se nachází moc hezké dětské hřiště s pískovištěm, skluzavkou, houpačkami a lavičkami. Otevřeno je celoročně, zavírací doba se mění podle ročního období, v létě je otevřeno až do 22 hodin, v zimě do 19 hodin. Z Václavského náměstí se do Františkánské zahrady dostanete pasáží Alfa - o 2 vchody vedle hotelu Juliš (číslo 28), dále z pasáže Světozor ve Vodičkově ulici nebo pasáží z Jungmannovy ulice a z Jungmannova náměstí.